0
Váš košík

Pavel Hlavatý - grafika

Pavel Hlavatý (* 4. 2. 1943, Albrechtice u Turnova)

Studoval na ŠUP v Uherském Hradišti, dvakrát dlouhodobě stážoval v ateliérech předních japonských umělců. Již ve 23 letech vyučoval na SŠUP malbu, kresbu a dějiny umění. V letech 1968 – 1971 byl souzen a vězněn za soubor Protestkresby, který reagoval na okupaci Československa. Dvacet let nesměl vystavovat, přednášet, byl vyloučen ze všech uměleckých institucí. Mezi české tvůrce se vrátil po roce 1989.

Byl rovněž literárně činný. Realizoval řadu ilustrací, maleb, grafických úprav a plakátů. Je členem mezinárodních uměleckých a sběratelských sdružení a spolupracovníkem časopisů obírajících se grafikou. O jeho práci bylo zveřejněno jen do roku 1999 osmdesát statí, především v zahraničním tisku.

Od 1977 se věnuje výhradně grafice. Vytvořil velké množství malých grafik i velkých grafických listů. Sám vydal řadu bibliofilských souborů. Belgickým listem Graphia byl označen za jednoho z nejproduktivnějších grafiků v Evropě. Pracoval v celé řadě jury mezinárodních soutěží. Reprezentoval Československo na tvůrčích sympoziích, je zakladatelem nadace I.W.A. Pracoval v kolegiu umělců při přípravě olympijských her v Barceloně. Vystavoval samostatně mimo jiné v Belgii, Bulharsku, Francii, Japonsku, Luxemburgu, Německu, Norsku, Polsku, Portugalsku a Švýcarsku. Nositel řady ocenění. Zdroj: Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 – 1999

Nyní bohužel nemáme v nabídce.