0
Váš košík

William Henry Bartlett - grafika

Bartlett se narodil v Londýně 26. března 1809. Učil se u Johna Brittona (1771-1857) a stal se jedním z nejvýznamnějších ilustrátorů topografie své generace. Cestoval po celé Británii, ve čtyřicátých letech 19. století intenzivně cestoval po Balkáně a Blízkém východu. V letech 1835 až 1852 čtyřikrát navštívil USA. V roce 1835 Bartlett poprvé navštívil Spojené státy, aby kreslil stavby, města a scenérie států na severovýchodě. Jeho jemné, nekolorované, detailní oceloryty byly publikovány spolu s texty Nathaniela Parkera Willise v díle American Scenery; or Land, Lake, and River: Illustrations of Transatlantic Nature .

Bartlett vytvářel pro rytiny sépiové kresby přesné velikosti. Jeho práce byly kopírovány mnoha dalšími umělci, rytci. Rytiny založené na Bartlettových pracích byly po jeho smrti použity v History of the United States of North America (publikováno kolem roku 1856). Bartlett považoval za svůj prvořadý úkol poskytovat „živé zobrazení skutečných památek“, jak napsal v předmluvě k The Nile Boat (Londýn, 1849). Mnohá jeho díla obsahovala zříceniny nebo jiné prvky minulosti včetně množství scén s kostely, katedrálami, hrady a zámky.

William Henry Bartlett zemřel na horečnaté onemocnění na palubě francouzské lodi u pobřeží Malty. Bylo to 13. září 1854 při návratu z jeho poslední cesty na Blízký východ.

Zobrazen jediný výsledek